O NAS

Założyliśmy fundację, żeby mówić o przyrodzie dużo i na naszych warunkach. Żeby nigdy nie zastanawiać się, co zrobić gdy jakiegoś dziecka nie stać na uczestnictwo w zajęciach. Żeby zrealizować kilka marzeń edukacyjnych, w których środowisko jest dla ludzi autentyczną wartością, nauczyciele wiedzą jak rozpalać miłość do przyrody, a uczniowie uczą się ciekawie, mądrze i praktycznie.

Założenie fundacji poprzedza 10 lat naszej pracy w branży edukacyjnej. To czas zbierania doświadczeń, bacznej obserwacji dzieci, nauczycieli i rodziców. To też gorzkie wnioski o edukacji biologicznej na studiach pedagogicznych, o niedocenianiu wiedzy o przyrodzie i nierozumieniu podstawowych procesów w otaczającym środowisku u większości ludzi. Jesteśmy po to by to zmienić 🙂

Zarząd Fundacji

dr Magdalena Jarzębowska

Prezes

Pomysłodawczyni i założycielka fundacji. Edukacja to jej życiowa pasja, a uczeniem w różnych formach i grupach wiekowych zajmuje się od ponad 10 lat. Oprócz fundacji, prowadzi także firmę edukacyjną oraz pracuje w szkole. Marzy o edukacji porozumienia i dobrostanu, gdzie nauczyciele-pasjonaci czują się doceniani, a uczniowie fascynują się uczeniem. Prywatnie kocha las i w nim najlepiej wypoczywa. W spacerach towarzyszy jej ukochany pół-husky Stomil.

Edyta Wachnik

Wiceprezes

Mgr psychologii, w codziennej pracy aktywnie wspiera i walczy o zdrowie psychiczne seniorów. W fundacji opiniuje nasze inicjatywy pod kątem dostosowania do percepcji i wrażliwości dzieci. Chciałaby również propagować wiedzę o przyczynach cukrzycy i jej wpływie na nasze ciało. Prywatnie miłośniczka przyrody i fanatyczka segregacji odpadów oraz mama dwójki synów.

Krzysztof Jodłowski

Sekretarz

Z wykształcenia biolog i programista. Opiekuje się działem IT fundacji oraz pomaga ochoczo w organizacji zajęć. Prywatnie miłośnik gór i wycieczek rowerowych, przy czym gór czystych i szanowanych przez turystów.