Wszyscy, którzy bacznie śledzą nasze poczynania wiedzą, że między czerwcem a wrześniem realizowaliśmy projekt rozwojowy z programu FIO Małopolska Lokalnie. Dzięki dotacji mieliśmy szanse zastanowić się, w jakim kierunku powinniśmy się rozwijać i jak zapewnić sobie ciągłość finansowania.

Wszyscy, którzy bacznie śledzą nasze poczynania wiedzą, że między czerwcem a wrześniem realizowaliśmy projekt rozwojowy z programu FIO Małopolska Lokalnie. Dzięki dotacji mieliśmy szanse zastanowić się, w jakim kierunku powinniśmy się rozwijać i jak zapewnić sobie ciągłość finansowania. No to niniejszym dzielimy się tym, co wymyśliliśmy:

  1. Fundacja zajmie się przede wszystkim edukacją przyrodniczą na poziomie szkolnym.
  2. W ramach naszych działań chcemy pomagać zarówno uczniom jak i nauczycielom.
  3. Jednym z filarów naszego rozwoju będzie nauczanie online, w formie:- gotowych filmów, stanowiących całą, spójną lekcję na dany temat lub jej fragment (do wykorzystania przez nauczyciela na lekcji lub przez ucznia do powtórzenia wiedzy),- filmów instruktażowych dla nauczycieli, wzbogacających ich wiedzę przyrodniczą oraz podpowiadających ciekawe sposoby realizacji materiały szkolnego z uczniami,- filmów z ciekawostkami przyrodniczymi na poziomie szkolnym,- warsztatów online/webinarów dla nauczycieli.- lekcji i warsztatów online dla uczniów.
  4. Wymienione formy nauczania będziemy wdrażać stopniowo – zachęcamy zatem do bieżącego obserwowania naszej fundacyjnej strony: jakufundacja.pl oraz naszej aktywności w mediach społecznościowych: https://www.facebook.com/Fundacja.JAKU, gdzie będziemy zapowiadać kolejne nowości.
  5. Część materiałów będzie udostępniana za darmo (i mamy nadzieję, że będzie ich jak najwięcej!), część będzie udostępniana odpłatnie (oczywiście wszelkie Wasze wpłaty zasilą konto fundacji i będą przeznaczane na jej cele statutowe).
  6. Już teraz zapraszamy do obejrzenia naszych pierwszych filmów edukacyjnych, zarówno na stronie www, jak i naszym kanale YT: YouTube Fundacja JAKU.
  7. Oczywiście nadal mamy również nadzieję spotykać się z Wami na żywo na bezpłatnych i płatnych warsztatach dla dzieci i nauczycieli :)Aktualizowana oferta znajduje się tu: warsztaty dla szkół i tu:  szkolenia dla nauczycieli.

 

Tekst: Magdalena Jarzębowska